Догляд за Фаленопсисом. Як доглядати за орхідеєю.
Якщо ви маєте питання, або хочете залишити побажання - можете скористатися
Формою зворотнього зв'язку
або сторінкою Задати питання
© 2005-2013 Комплексні мінеральні підкормки для рослин
QR код

1. Візьміть мобільний телефон з камерою,

2. Запустіть програму для сканування коду,

3. Наведіть об'єктив камери на код,

4. Отримайте посиланя на сайт!

Будь соціальним!
Пошук по сайту

Як доглядати за орхідеєю в домашніх умовах. Догляд за Фаленопсисом.

Наталія Рубан / Київ

Догляд за Фаленопсисом 

орхідея фаленопсис

На сьогоднішній день в Інтернеті на різних ресурсах, а також у виданнях, які публікуються на тему як доглядати за орхідеєю, можна знайти багато різної інформації і в кожного орхо-любителя свій підхід і методи догляду. Не можна сказати, що хтось правий на 100%, а хтось на 50%. Догляд за орхідеєю залежить від мікроклімату приміщення, в якому будуть знаходитися рослини, а саме: температури і вологості повітря, на яку сторону розташовані вікна в будинку і т.п. Тому кожному з нас доводиться спостерігати за новопридбаною орхідеєю, аналізувати її стан в процесі розвитку і знаходити ту саму «золоту середину».

Спробуємо розглянути з Вами, як доглядати за орхідеєю під назвою Фаленопсис (Phalaenopsis) в домашніх умовах, тому що саме цей вид орхідеї завоював дуже широку популярність серед орхідей, що надходять у продаж. В даний час на території України у всіх великих і дрібних торгових магазинах продаються тільки гібридні Фаленопсіси, у кожного в горщику є етикетка, іноді навіть назва сорту, але всі вони є гібридними і в принципі догляд за Фаленопсисом будь-якого сорту однаковий. 

Товари для догляду за орхідеями

У моєму випадку любов до Фаленопсису з’явилася в 2007 році, коли співробітники на мій день народження замість банального букета троянд подарували «рожеву орхідею». Більш точна назва мене не цікавила, на той час у мене був достатній досвід вирощування кімнатних рослин, і я не сумнівалася в своїх силах, тому одразу взялася доглядати за нею і відповідно мало не «залюбила» рослину. А все тому, що догляд за Фаленопсисом значно відрізняється від догляду за звичайними кімнатними рослинами. І перед тим, як купити будь-яку рослину, а тим більше орхідею, потрібно, як мінімум, прочитати про нею інформацію, а, як максимум, розібратися, як в природі зростає даний вид і на підставі вивченого зробити висновки і зрозуміти, чи можливо в своїй квартирі (приватному будинку) створити умови схожі з природними. Фаленопсис

Отже, перше, що ми повинні знати - це особливості його зростання. Фаленопсис зростає епіфітно у вологих тропічних лісах на стовбурах дерев під кроною, захищений таким чином від прямих сонячних променів. Він досить вимогливий до високої вологості, яку в лісах поглинає еластичним корінням з тропічних теплих злив, туману і роси. У тропічних дощових лісах середня температура будь-якого місяця варіюється від +17°С до +27°С, з цього випливає, що прийнятна температура для Фаленопсису не нижче нічної +16°С і денної до +28°С (я маю на увазі комфортну температуру). 

Досвід догляду за орхідеєю Фаленопсис на лоджії 

Тепер розповім, як доглядати за орхідеєю в домашніх умовах. З 2007 року і донині всі мої орхідеї живуть на лоджії, тільки протягом семи років я постійно удосконалювала умови утримання на власному досвіді методом проб і помилок. Спочатку мої орхідеї були розташовані в спеціальних кашпо, які були прикріплені до сітки, що пристібнута до стіни (вагонки) будівельним степлером без освітлення і будь-яких додаткових умов.Як доглядати за орхідеєю

Спочатку лоджія була утеплена тільки всередині: винесено центральне опалення (батарея на 7 секцій), подвійна рама (не європакети). Однак, при сильних морозах доводилося включати масляний обігрівач, так як температура в лоджії в суворі зимові місяці могла знизитись і триматися протягом декількох тижнів до +12°С, а така температура для Фаленопсису є більш ніж критичною. У моїх умовах вирощування у Фаленопсису з пониженням нічних температур після спекотних літніх місяців в середині вересня.

Трохи пізніше лоджію утеплили і зовні, взимку стало можливим обходитися без обігрівача. Пізніше я придбала зволожувач повітря, кімнатний фонтанчик і настільний вентилятор. Через деякий час чоловік провів додаткове штучне освітлення зі спеціальним спектром фітоламп. За моїми спостереженнями ідеально підходить освітлення в комплексі з двох фітоламп: одна лампа - Osram Fluora 77 (холодний спектр) - в основному відповідає за ріст рослини, друга - Philips 830 (теплий спектр) - для цвітіння. В принципі, в таких умовах орхідеї відмінно розвивалися, тільки з кожним роком їх ставало все більше і більше, захоплення затягувало і з їх розміщенням явно з’явилися проблеми.

Довелося замислитися про додаткові стелажі. Сказано - зроблено. Незабаром у мене з’явилося 2 стелажі. Чоловік на кожен стелаж прикріпив фітолампи і всі орхідеї вільно зайняли свої місця. Більш світлолюбні орхідеї (такі як Vanda і Cattleya) розмістилися на верхніх стелажах, щоб могли повноцінно цвісти і розвиватися, холоднолюбиві та тіньовитривалі (такі як Phalaenopsis і Paphiopedilum) розмістилися на самих нижніх полицях, під повністю штучним освітленням. З’являлися квітконоси і розвивалися до стану бутонів до середини грудня. З грудня по квітень включно орхідеї радували мене своїм рясним цвітінням. Так як горщики висіли на сітці і під вагою вологої кори трохи були нахилені, то і квітконоси звисали трохи вниз, що виглядало досить ефектно і природньо. 

Догляд за фаленопсисом

Отже, оптимальний догляд за Фаленопсисом повинен складатися з таких пунктів:

• Температура - в осінньо-зимовий час контролюється від +16° вночі і до +28°С вдень, якщо температура падає нижче позначки +15°С - вмикаю опалення, якщо піднімається вище +30°С - включаю вентилятор.
• Середня вологість знаходиться в межах 60-80%, якщо в опалювальний сезон різко знижується, можна використовувати кімнатний фонтанчик або зволожувач повітря. Дуже важливо знати, що при сукупному впливі високих температур і вологості Фаленопсис піддається різним видам інфекцій та гнилям, які викликаються як грибками, так і бактеріями (добре допомагає засіб від хвороб і гнилі). 
• Втративши в літній період достатню кількість Фаленопсисів, я зрозуміла, що головний порятунок - це вентилятор. Вентилятор і освітлення працюють на таймерах.
• Штучне освітлення з 8.00 ранку і до 20.00 цілий рік, головне, щоб штучне освітлення не перевищувало більше 12 годин, тому що рослині, як і людині, теж потрібно відпочивати, а вентилятор у спекотні літні місяці з 12.00 і до 15.00.

Як доглядати за орхідеєю в домашніх умовах, якщо немає утепленої лоджії 

Дуже просто - Фаленопсис не вимогливий до перепадів денної - нічної температури, його можна вирощувати як на стелажах, розташованих поряд з вікнами, так і на підвіконнях. Хочу звернути Вашу увагу на те, що на південно-східних і південних вікнах орхідеї потрібно притіняти від прямого сонця, інакше листя отримає опіки і вже не відновиться. Ідеально вирощувати даний вид на вікнах, що виходять на північ або схід. Ще раз повторюся, що догляд за Фаленопсисом нескладний і за сприятливих умов він може цвісти в будь-який час року до 3-х місяців і більше, а коли рослина повністю адаптується до Ваших умов, то буде радувати Вас цвітінням цілий рік. 

ФаленопсисВажливу роль відіграє підживлення орхідей. Під час активного росту, коли рослина знаходиться в вегетативнії фазі, потрібно вносити добриво з великим відсотком азоту, а під час бутонізації і в процесі цвітіння вносити добрива з великим відсотком фосфору і калію.

До поливу орхідея також не вимоглива, досить поливати раз на тиждень і бажано в першій половині дня, особливо в холодну пору року, щоб рослина не переохолоджувалася після поливу на холодному підвіконні.

Також, як і багато інших рослин, дуже чутлива до протягів, тому в прохолодну пору року рослини бажано прибирати з підвіконня перед провітрюванням. Основна проблема припадає на зимовий період з включенням центрального опалення. Сухе повітря негативно позначається на розвитку орхідей, але якщо поряд з рослинами встановити зволожувач, то в приміщенні буде комфортно не тільки Фаленопсису, але і Вам.

Обприскувати рослину не варто, тому що збільшується ймовірність різного роду захворювань, але не варто забувати, що квіти можна віднести у ванну і влаштувати їм теплий душ. Після душу орхідеї повинні відстоятися у ванній кімнаті до повного просушування, а якщо в точці росту залишилася вода, її можна видалити за допомогою сухої серветки.

Сподіваюся, що мій досвід вирощування цих чудових рослин допоможе Вам розібратися, як доглядати за орхідеєю Фаленопсис в домашніх умовах і в найближчому майбутньому ви побачите грони цвіту!

Перейти до покупки

У нас найнижчі ціни, адже ми самі виробляємо!

Швидке замовлення прайс-листа
Надіслати повідомлення:

Введіть ваш email

Введіть ваш телефон
Введіть своє місто